gramygramy

Gry biznesowe są niezwykle efektywną metodą rozwoju i modnym trendem na świecie. Nie ma się co dziwić, gdyż po sukcesie coachingu oraz licznych odkryciach psychologii pozytywnej już nikt się nie śmieje z bawiących się w pracy menedżerów, którzy osiągają zdumiewające wyniki. Skills Garden jest w Polsce liderem zastosowania innowacyjnych gier biznesowych. Tworzymy gry projektowane na miarę dla ambitnych i wymagających klientów, poparte niezwykłą efektywnością. Nasze opatentowane metody i gry wyznaczają w Polsce trendy w tej dziedzinie, a blogi naszych specjalistów cieszą się nie gasnącym zainteresowaniem. W Skills Garden gry są jedną z metod, którą dedykujemy do rozwiązywania konkretnych problemów w organizacjach. Jeśli chcesz doświadczyć magii gier w swojej organizacji, skontaktuj się z nami…

Słowo to przywołuje nasze skojarzenia związane z czasem wolnym, niezobowiązującą rozrywką bądź czasami dzieciństwa. Gra natomiast to nic innego, jak pewien określony cel (jak w biznesie), który człowiek stara się osiągnąć, korzystając ze zbioru zasad określających jego środowisko. Gracz wie, gdzie jest jego cel i samodzielnie może sprawdzać efekty swoich działań i poczuć następstwa swoich decyzji. To, czego gra ma uczyć zawsze oparte jest na potrzebach graczy, które wcześniej są przez nas odpowiednio zbadane. W dużym uproszczeniu, gry które tworzymy i wykorzystujemy w Skills Garden należą do kategorii gier fabularnych, gamestormingu oraz gier stolikowych tzn. karcianych, kościanych i planszowych.

 • Podejmowanie decyzji (przewidywanie, wnioskowanie, świadome i skuteczne decyzje);
 • Sprzedażowe (metody, techniki, typologia klienta)
 • Kształtowanie postaw (zachowania etyczne i oczekiwane);
 • Trening interkulturowy (różnice kulturowe);
 • Standardy obsługi klienta (na wszystkich poziomach zawansowania)
 • Sprawne poruszanie się po firmie (stosowanie procedur, do's & dont's);
 • Rozwój wiedzy (stosowanie narzędzi, programów);
 • Zachowania (wykorzystywanie np. technik negocjacyjnych);
 • Organizacja pracy (produkcja, logistyka, tworzenie procedur);
 • Intelektualne (myślenie strategiczne, kreatywność);
 • Rozwijanie kompetencji menedżerskich;
 • i wiele innych dopasowanych do konkretnych potrzeb i celów.

Jest to gotowy produkt, zapakowany w pudełko i wielokrotnie przetestowany, aby spełniał swoje założenia edukacyjne. Nie ma możliwości modyfikacji elementów znajdujących się wewnątrz pudełka, ponieważ jeden mechaniczny element bierze za sobą szereg zmian, które przyczyniają się do obniżenia balansu, a co za tym idzie, grę należałoby testować ponownie. Wybierając taką grę otrzymujemy produkt znacznie szybciej i za niższą cenę niż w przypadku gry na zamówienie. Jeżeli uważasz, że zaprezentowana przez nas gra spełnia Twoje wymagania i uczy oczekiwanych przez Ciebie rzeczy, jest to najlepsze rozwiązanie.

Są to gry, które tworzone są od podstaw, odpowiadając na potrzeby klienta. Wszelkie założenia podstawowe, temat, ilość graczy, cele oraz długość czasu gry generowane są wspólnie, przez co gra będzie w najbliższym stopniu odpowiadać na potrzeby. Nasz zespół dysponuje dużym doświadczeniem w tej branży i jeżeli okaże się, że coś jest niemożliwe do zrealizowania, to zaproponujemy szereg sprawdzonych alternatyw. Takie gry mogą rozwijać kompetencje zarówno menadżerów, specjalistów jak i działać nieco bardziej uniwersalnie (np. na obsługę klienta).

Widziałeś kiedyś w firmie IKEA jak na wystawie wygląda testowanie foteli przez maszyny? My nie oferujemy mebli, ale podobnie jest z testowaniem naszych gier. Kiedy przekazujemy klientowi grę szytą na miarę chcemy mieć absolutnie pewność, że oddajemy do jego rąk namacalną wartość spełniającą nasze wysokie standardy, a jeśli zgubi lub zniszczy jakiś jej element, to szybko zapewnimy bezpłatny serwis lub wymienimy go na nowy.

Wszyscy lubimy się bawić, a właśnie to sprzyja efektywności uczenia się. Jednak podczas zabawy pojawiają się prawdziwe emocje, procesy grupowe, schematy myślowe, a nawet konflikty, uprzedzenia, łzy czy wieczne tłumaczenia, gdy się przegrywa. Jednak cały ten dynamiczny i skomplikowany proces odbywa się pod okiem naszych specjalistów. W Skills Garden gramy, by nie popełniać tych samych błędów w biznesowej rzeczywistości, co przecież wpływa na gigantyczne oszczędności w organizacjach. W Skills Garden wiemy jak projektować gry na miarę, by Twoim pracownikom bardziej chciało się chcieć w drodze do osiągania wspólnych sukcesów i korzyści.

Zanim zaoferujemy naszym klientom rozwiązania biznesowe, a wskutek tego metodę jaką mogą być przede wszystkim gry, a nie coaching, mentoring, warsztat, trening czy szkolenie, to najpierw badamy organizację i rzeczywiste potrzeby jej pracowników. Jaki jest cel tego działania? Analizujemy nie tylko to, co pracownicy mówią, ale również to, (co bywa nie mniej ciekawe) czego nie mówią, wtedy jest większa szansa, że zrozumiemy co tak naprawdę myślimy i czego potrzebujemy. Ten rodzaj podejścia skutkuje inwestowaniem celowanych precyzyjnie środków na rozwój. Inaczej gra byłaby tylko „fascynująca, ciekawa lub śmieszna” a to może być cel integracji, a nie rozwoju konkretnych problemów czy kompetencji. W Skills Garden masz pewność, że właściwie inwestujesz swoje zasoby w oparciu o nasze wystandaryzowane narzędzia psychometryczne do badania potrzeb rozwojowych. Inaczej skąd wiesz, że gra odpowie na Twoje potrzeby? Powierz projektowanie gier szytych na miarę specjalistom Skills Garden, a zyskasz pewność, że gra będzie działać jak szwajcarski zegarek, a nie błyskotliwa podróbka.

 • Gry oparte o biznesowy pragmatyzm
 • Niezwykła trafność
 • Nieszablonowe mechaniki
 • Efektywne i efektowne zarazem
 • Autentyczne zaangażowanie pracowników
 • Łatwe do przyswojenia reguły
 • Ciekawe i inspirujace tematy
 • Minimum losowości
 • Skutecznie trafiamy w problem
 • Angażujące
 • Gry można stosować wielokrotnie

Wyobraźmy sobie, że mamy gotową grę, zagraliśmy i co dalej… „Dajcie mi dźwignię, a poruszę ziemię”, tym jest właśnie omówienie dla zakończonej gry. Bez tego żadna gra „bez prądu” nie ma zasilania. Gra musi być ściśle i precyzyjnie dopasowana do celów jakie przed nią stoją. Know-how w Skills Garden polega na skuteczności przełożenia efektów gry na praktykę. Wymaga to od nas nie tylko sztuki projektowania gier czy specjalizacji trenerskiej, ale przede wszystkim realnego doświadczenia praktyki biznesowej. Naszym standardem jest oparcie analizy o biznesowy pragmatyzm w połączeniu z dobrze znanym trenerom klasycznym cyklem Kolba. Gra dla naszych specjalistów jest pretekstem, czy mówiąc trochę dwuznacznie „grą wstępną” do tego, co najistotniejsze, czyli…. jak to zrobić w realnym zawodowym życiu. W Skills Garden zachęcamy do eksperymentowania i poszukiwania rozwiązań, bawiąc się naszymi błędami podczas gier biznesowych, by nie popełniać ich w biznesowej rzeczywistości. To daje gigantyczne oszczędności i super zabawę.

Chcesz wiedzieć więcej?

Nasza usługa serwisu adresowana jest do tych klientów i organizacji, które potrzebują natychmiastowych rozwiązań w sprawach, gdzie bezwzględnie liczy się czas, sprawne i profesjonalne działanie.